10 речей, які потрібно знати про лазерну епіляцію
Інноваційні технології в сучасній індустрії краси дозволяють ефективно виправити майже будь-яку ваду зовнішності, і лазерне видалення волосся не є винятком.
Наприклад, депіляція за допомогою бритви - застарілий спосіб. Позбутися зайвої рослинності можна за допомогою лазерної епіляції. При цьому ви не будете страждати від таких малоприємних наслідків, як подразнення шкіри, волосся, що вросло, і лущення.
Як це працює?
Сутність епіляції лазером полягає у впливі на волосяні фолікули за допомогою світлового випромінювання. Для ефективності процесу обов'язковою умовою є вміст меланіну в організмі, який забарвлює волосяний покрив темними відтінками. Це означає, що сивина, пушок або природна світла волосина не піддається лазерній епіляції, їх володаркам краще вибрати іншу косметичну процедуру.
Промінь нагріває стрижень кожної волосинки аж до 80 градусів за Цельсієм. Під дією високої температури відбувається руйнування волосяної цибулини, гинуть усі клітини його кореня, зокрема життєво необхідні дермальні сосочки. Оскільки фолікули повністю знищені, організму знадобиться тривалий час для їх відновлення.
На яких зонах тіла можна проводити лазерну епіляцію?
Даний спосіб видалення волосся дозволяє позбутися їх на будь-якій частині тіла, крім очей. Епідерма навколо них дуже тонка, і з міркувань безпеки коригувати брови розумніше іншими способами.
Скільки буде потрібно епіляцій для того, щоб повністю видалити зайву рослинність?
Це дуже індивідуально та залежить від сукупності різних факторів. Назвати точну кількість необхідних епіляцій не зможе навіть найдосвідченіший фахівець, адже якщо за кольором та товщиною волосинки можна оцінити приблизний обсяг роботи, то передбачити вплив спадкового фактора чи гормонів неможливо.
Загалом, в середньому 6-10 походів до салону може бути достатньо.
Який догляд за шкірою потрібний між сеансами?
Менш ніж за місяць до передбачуваної дати забороняється піддавати вибрані зони епіляції воском, електроепілятором або цукровою пастою, засмагати, наносити спеціальні автозагари за тиждень до відвідування салону. Скрабувати шкірку можна пізніше, ніж за 3 дні.
Рекомендації після епіляції:
- уникати попадання прямого сонячного проміння на ділянку, яка піддавалася опроміненню. Від солярію теж краще відмовитись протягом 7-10 днів після сеансу.
- якщо запланована поїздка на море, обов'язково кожні 3-4 години наносити сонцезахисний крем з рівнем SPF мінімум 50;
- між сеансами єдиний допустимий спосіб депіляції - гоління. Лазерне випромінювання може бути протипоказане за наявності таких захворювань, як фотодерматоз (алергія на світло), загострення герпесу, інших хронічних захворювань шкіри, варикоз та інших. Також від процедури краще відмовитися вагітним і годуючим грудьми.
Який ризик розвитку фолікуліту та онкологічних захворювань?
Етіологія фолікуліту буває різною - від бактеріальної до паразитарної, проте лазер може бути його джерелом. При цьому наявність фолікуліту - серйозне протипоказання до лазера. Не рекомендується проводити процедуру, щоб уникнути погіршення ситуації.
Що стосується раку, то шанси його заробити набагато вище при довгому перебуванні на сонці або частому відвідуванні солярію, ніж лазерної епіляції. Рак шкіри провокує ультрафіолетове випромінювання, а промінь лазера інфрачервоний. На внутрішні органи жодної дії не відбувається, тому що глибина проникнення світла обмежена нижніми шарами епідермісу.
Чи потрібно якось готуватися до першої епіляції?
Краще запитати у вибраному салоні, оскільки рекомендації у майстрів можуть бути різні. Найважливіше - не читати страшних історій в інтернеті та зберігати позитивний настрій.
Чи може лазерна епіляція назавжди позбавити небажаної рослинності?
Це помилка. Незаперечний його результат - це зниження густоти і кількості волосочків на шкірній ділянці, що обробляється.
Повністю зупинити ріст волосся, не завдаючи при цьому шкоди здоров'ю, поки що неможливо, проте регулярні процедури дозволяють зберігати результат протягом 12 місяців, а в деяких випадках - кілька років.
Джерело: vikna.if.ua