Причини врослого волосся

23.07.2023

Видалення волосся на тілі для кожної жінки - буденна справа. Якщо всього пару десятиліть тому ніхто не звертав особливої ​​уваги на «рослинність» в області бікіні і ніг, то зараз це просто неприйнятно. Для видалення небажаного волосся сьогодні прийнято використовувати бритву, віск, електроепілятор або шугарінг (цукрову пасту). Врослі волосся після шугаринга турбують кожну другу жінку, яка регулярно проводить дану процедуру. Відповіді на питання, чому після шугаринга вростають волосся, що робити при цьому.

Чому вростають волосся після шугаринга?

Давайте спробуємо розібратися, чому вростають волосся після шугаринга. Це обумовлено рядом причин і далеко не всі з них можна ліквідувати. Ось найбільш важливі фактори, які впливають на вростання волосся:

  • найчастіше проявляється з вини майстра (недосвідченість, некоректний вибір щільності і температури пасти і т.д.);

  • через неправильного догляду (недостатнього зволоження, отсутствую скрабування і т.д.);

  • через особливості організму (пітливість, тип шкіри, жорсткість волосся і т.д.).

механічні причини

До механічних причин відносять особливості, пов'язані з роботою майстра і подальшим доглядом за шкірою. Вростання волосся з'являється, якщо при видаленні волоски не вириваються з коренем, а обламуються .

Це відбувається при неправильному виконанні техніки шугаринга . Якщо волосся недостатньо довгі, то це призводить до обламування і подальшого вростання.

Важливо! Оптимальна довжина для видалення - 5-7 мм. Більш коротке волосся не візьмуться пастою і згодом врастут.

генетичні причини

Індивідуальні особливості організму роблять сильний вплив на вростання волосся. В першу чергу, мова йде про «товстої» шкірі - клітини поверхневого шару занадто інтенсивно наростають і не дають шансу волосках пробитися назовні.

Інша особливість - занадто жорсткі або занадто тонкі волоски. Обидві ці крайнощі часто призводять до вростання.

Увага! Вростання волосся також сприяє тісна і синтетичну білизну, неправильний догляд за шкірою, інтенсивні заняття спортом і посилене потовиділення.

Причини вростання волосся

Отже, причинами настільки неприємного явища після шугаринга є:

  1. Неправильне нанесення цукрової пасти на шкіру і її зняття. Паста повинна лягати проти росту волосся, щоб якомога ближче до кореня зачепити їх. Видалення краще проводити по росту волосся, завдяки цьому процедура менш болюча, менше травмується епідерміс і сам волосина не обламується. Для кращого зчеплення пасти з шкірою перед процедурою на тіло наноситься тальк або крохмаль.

  2. Цукрова суміш наноситься на великі ділянки шкіри - це помилка, яка може привести до серйозних пошкоджень і роздратування. Волосок при порушеному фолликуле може змінити напрямок росту на горизонтальне і проростати під верхнім шаром епідермісу.

  3. Часте використання жирних кремів і масел може блокувати нормальну роботу потових і сальних залоз. Закупорка пір на шкірі викликає запальні процеси і порушує верхній шар епідермісу. Наприклад, в пахвових западинах після епіляції не рекомендовано наносити креми, краще зробити дезінфекцію за допомогою спеціальних спреїв або спиртовмісних лосьйонів.

  4. Генетична схильність, в цьому випадку мова йде про людей з темною, щільною шкірою і чорними міцними волосками. Такі волоски легко обламуються у фолікулів і надалі, продовжуючи своє зростання, можуть загинатися і рости в іншому напрямку. При тривалому механічному впливі на небажану рослинність на тілі волоски стають більш тонкими і слабкими. Пробити щільний шар епідермісу їм деколи складно, і утворюються підшкірні вростання.

  5. Часте використання скрабів може вплинути на результат депіляції. Дана процедура прискорює регенерацію клітин епідермісу, механічне стирання веде до посиленого оновлення клітин шкіри і наростання більш щільних її шарів.

  6. У зоні бікіні і в пахвових западинах іноді ріст волосся різний на одній невеликій ділянці шкіри. У зв'язку з цим епіляція проводиться на маленьких ділянках шкіри і тільки по зростанню.

Вростання волосся - це серйозна проблема, яка може привести до хірургічного втручання. Варто уважно проводити шугарінг і правильно доглядати за шкірою згодом. Не бажано після проведення процедури протягом доби відвідувати басейн і сауну, купатися у водоймах, а також не слід носити в цей день тісний одяг.

Ну, що Ви, ще хочете на шугаринг? 

- А я ні. 

Нагадую, що після лазерної епіляції капсула врослого волосся руйнується. Навіть якщо мої пацієнтки стикалися з такою проблемою під час використання інших методів епіляції, після сеансу на лазері про вростання волосся можна забути. 

Ваша Тетяна.